Злочинне привласненя "Межигір’я": про підозру повідомили 8 особамУ рамках розслідування справи про виведення резиденції Межигір’я з державної власності повідомлено про підозру восьми особам. Об этом сообщает pozitciya.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це повідомив начальник Другого слідчого відділу управління спецрозслідувань ГПУ Андрій Радіонов в ефірі Українського радіо.


"Наразі повідомлено про підозру 8 особам. Є навіть ті, щодо яких вступили вироки у законну силу. Починаючи від посадовців, зокрема, двох президентів та прем’єр-міністра, і до нотаріусів. Наша тактика (розслідування — ред.) — зверху-вниз.


…Чому президент Ющенко? Тому що йому і тільки йому за законом напряму підпорядковувалось Державне управління справами і ним розглядались документи, від яких залежала подальша передача резиденції" — сказав Радіонов.


За словами Радіонова, повідомлення про підозру щодо екс-президента Віктора Ющенка здійснено за статтею 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Водночас у слідства поки немає достатньо даних, щоб стверджувати, що "Межигір’я" було виведено Ющенком з держвласності як хабар екс-президенту Віктору Януковичу для оголошення дострокових парламентських виборів, хоча "всі версії розглядаються".


"Ми щиро вважаємо, що коли колишній президент (Ющенко – ред.) це робив, він робив це саме з умислом, і саме в умисному злочині слідство його підозрює.


…Співучасть у заволодінні. Він допомагав іншій особі. Необов’язково, щоб ти отримав у власну кишеню якусь частку майна, це може бути і політичне сприяння. Наразі ми говоримо про корисливий умисел на користь Віктора Януковича" — заявив Радіонов.


Нагадаємо, що Генеральна прокуратура висунула екс-президенту Віктору Ющенку підозру в розтраті майна у рамках справи про резиденцію "Межигір’я", яка була виведена з державної власності у 2007 році.


Йдеться про заволодіння комплексом відпочинку "Пуща Водиця" урочища "Межигір’я" за попередньою змовою групою осіб з прем’єр – міністром, міністром охорони навколишнього середовища і головою НАК "Надра України".


Вартість майна оцінюється у 540 млн₴


28 травня постановою прокурора матеріали щодо Ющенка виділено в окреме провадження.


Ющенко відкидає звинувачення Генеральної прокуратури. Він уже був на допиті в ГПУ.


5 липня стало відомо, що ГПУ просить суд накласти арешт на майно Ющенка.


Печерський суд Києва двічі відмовив слідчому Генпрокуратури в клопотанні про арешт майна Ющенка.


1 серпня стало відомо, що Управління спецрозслідувань Генпрокуратури завершило слідство щодо Ющенка у справі виведення з державної власності резиденції "Межигір’я".


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/zlochinne-privlasnenya-mezhig-rya-pro-p-dozru-pov-domili-8-osobam”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя