Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс з відкритими спискамиВерховна Рада ухвалила у другому читанні проект Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки. Об этом сообщает tvoyaparallel.in.ua со ссылкой на СМИ.


За проект закону №3112-1 проголосували проголосували 230 нардепів, з необхідних 226.


Зранку 11 липня спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що залишилось всього 26 правок, які стосуються перехідних положень до кодексу. Їх нардепи розглянули протягом 20 хвилин.


Один з ініціаторів законопроекту Олександр Черненко підкреслив, що головна поправка у тому, що закон набирає чинності з 1 грудня 2023 року, крім окремих пунктів.


Перед голосуванням представники всіх фракцій висловилися за підтримку Виборчого Кодексу.


Парубій заявив, що це буде історичне рішення Верховної Ради 8 скликання.


За його словами, має бути три голосування - повернення до правок, які напрацювала робоча група, потім голосування за ці правки пакетом, і, вже третім голосуванням — ухвалення Кодексу.


З першого разу не вдалося проголосувати. Спікер заявив, що це "помилкова" ситуація.


З другого і третього разу теж не набралося достатньої кількості голосів. Голова Ради погрожував депутатам публікувати імена "нерадивих" парламентарів у "Голосі України" і не дозволяв нікому покидали зал.


"Це наше зобов’язання в коаліційній угоді, це наше зобов’язання перед суспільством. За цим голосуванням будуть слідкувати у всіх куточках України… нагадую, що згідно регламенту, повернення до правок я можу ставити безкінечну кількість разів. Невже ви не відчуваєте відповідальності? … давайте голос до голосу!", — закликав нардепів Парубій.


Він попередив, що "посиплеться" весь порядок дня, де багато законопроектів чекають ухвалення, якщо буде провалений Виборчий кодекс.


Це не подіяло і нардепи і в п’ятий, і в шостий, і сьомий раз не проголосували "за".


Парубій вже встав з-за свого робочого місця і почав сваритися на нардепів, заявляючи, що вони ганьбляться і ставлять під сумнів усю роботу ради за 4 роки.


"Ви зараз підло сидите і не голосуєте!", — сказав він.


Восьме, дев’яте і десяти голосування теж були безуспішними. Голосів ставало все менше, ніж спочатку.


"Це підлість і лукавство. Все одно будемо голосувати!", — заявив знервований Парубій.


Після цього, одинадцяте, дванадцяте, і тринадцяте голосування теж було провальним.


"Ми все одно сьогодні проголосуємо кодекс! Проголосуємо! Все, що ми зараз робимо, це відтягуємо розгляд інших законів. Ваша позиція є нечесною і безсенсовою!, — звернувся до нардепів спікер.


Не вдалося повернутися до правок з чотирнадцятого і пятнадцятого разів.


Після цього Парубій пішов у сесійний зал і особисто про щось спілкувався з окремими нардепами.


До колег звернулася віце-спікер Ірина Геращенко, яка закликала всіх дотримуватися передвиборчих обіцянок, оскільки голосування за Відкриті виборчі списки було, за її словами, обіцянкою всіх фракцій, які є у Раді.


Але це не подіяло. тому нардепи провалили ще й шістнадцяте голосування.


"Ну що ви робите? Наступний парламент же не проголосує!", — коментувала Геращенко.


З сімнадцятого разу нарешті вдалося повернутися до правок — за це дали голоси 227 нардепів.


Після цього Парубій оголосив, що наразі депутати одночасно ухвалять в цілому Виборчий кодекс з усіма запропонованими правками.


"Зараз пропоную підтримати всі правки і проголосувати за Виборчий кодекс в цілому, хлопці. Не дай боже хтось поступить підло!", - звернувся він перед голосуванням.


Після цього нардепи ухвалили Виборчий кодекс 230 голосами.


Нагадаємо: проект Виборчого кодексу (№3112-1), запропонований Андрієм Парубієм, Олександром Черненком та Леонідом Ємцем, пройшов перше читання ще 7 листопада 2017 року.


Цим документом, пропонується застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування ("відкриті" списки кандидатів), з запровадженням регіональних виборчих округів.


Як пояснював один із ініціаторів законопроекту нардеп Леонід Ємець, йдеться про регіональні відкриті списки у 27 виборчих регіонах – і лідер політсили не зможе впливати на місце кандидата у виборчому списку.


Наприкінці травня спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що Верховна рада візьметься за розгляд Виборчого кодексу у другому читанні.


З 6 червня Рада розглядала правки до Виборчого кодексу, яких налічувалось 4568.


Поки остаточно версія документи не опублікована.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/verkhovna-rada-ukhvalila-viborchii-kodeks-z-v-dkritimi-spiskami”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя